عقد تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه جهت تدوین و انتشار کتاب جامع نقشه‌برداری

دسته: اخبار , اطلاعیه ها , گزارش های تصویری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

 

♦️ عقد تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه جهت تدوین و انتشار کتاب جامع نقشه‌برداری

 

صبح سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۶ تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان سازمان نقشه‌برداری کشور، جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران و موسسه دیدبان توسعه به‌منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات فعالان در حوزه رشته مهندسی نقشه‌برداری و معرفی آنان به بازارهای هدف و تقویت فعالیت‌های قانونمند در این صنعت، منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران این تفاهم‌نامه در راستای حمایت، همکاری و تبادل‌نظر به‌منظور تهیه و انتشار کتاب جامع صنعت نقشه‌برداری ایران (Iran Geomatics) با موضوع معرفی توانمندی‌های کلیه شخصیت‌های حقوقی فعال در حوزه نقشه‌برداری ایران می‌باشد. آقای مهندس مؤمنی ریاست جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران ضمن تأکید بر حضور فعال جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران در امور اجتماعی و صنفی و حمایت از معرفی فعالان صنعت نقشه‌برداری بخش خصوصی به بازارهای داخلی و بین‌المللی را از اهداف و راهکارهای اصلی جامعه برشمردند.

🔴 آغاز طرح یکپارچه‌سازی اطلاعات فعالان حوزه نقشه برداریبرای نخستین بار و با حمایت سازمان نقشه‌برداری کشور و جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران، اطلاعات کلیه فعالان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی کشور، جمع‌آروی و در قالب یک مجموعه یکپارچه، تحت عنوان کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک منتشر می شود.

در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه‌ای که به همین منظور روز سه‌شنبه بیست و دوم اسفندماه ۱۳۹۶، در محل سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد، دکتر فرخ توکلی، سرپرست معاونت فنی این سازمان با اشاره به جایگاه و نقش سازمان نقشه‌برداری کشور در سیاست‌گذاری‌های کلان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی گفت: کمک به قانون‌مندسازی فعالیت‌ها، حمایت از حوزه‌های های‌تک، تقویت بخش خصوصی و تسهیل دسترسی آنان به بازارهای جدید بویژه بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سیاست‌های سازمان نقشه‌برداری کشور در دولت دوازدهم به شمار می‌رود.

مهندس بهمن مؤمنی مقدم، رئیس هیئت‌مدیره جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران نیز در این مراسم طی سخنانی، امضای این تفاهمنامه را گامی موثر در توسعه همکاری‌ها میان تشکل‌های صنفی و دستگاه‌های حاکمیتی عنوان کرد و گفت: جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران به عنوان قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین نهاد صنفی در این حوزه، برای کمک به اجرای سیاست‌های جدید سازمان نقشه‌برداری کشور آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به حضور جمع کثیری از متخصصین و شرکت‌های توانمند بخش خصوصی در حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی افزود: شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه مهندسی نقشه‌برداری از حیث دانش فنی و نیروی انسانی متخصص، جزو برترین فعالانِ این حوزه بویژه در منطقه به شمار می‌رود. لذا یکپارچه‌سازی اطلاعات این شرکت‌ها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر توانمندی‌های آنان به بازارهای داخلی و خارجی بسیار موثر باشد.

نخستین کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک حاوی اطلاعات فنی، توانمندی‌ها و سوابق تخصصی عموم فعالان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی ایران خواهد بود. شرکت‌های مهندسی مشاور دارای رتبه نقشه‌برداری از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تولیدکنندگان تجهیزات نقشه‌برداری، نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی در ایران، فروشندگان تجهیزات، ارائه‌کننده خدمات پس از فروش و تعمیرات تجهیزات نقشه‌برداری، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای مرتبط با مهندسی نقشه‌برداری، تشکل‌های صنفی و علمی، مراکز علمی، دانشگاه‌ها و آموزشکده‌های حوزه نقشه‌برداری می‌توانند نسبت به درج اطلاعات خود در این کتاب اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران، شیوه فهرست‌بندی اطلاعات شرکت‌های حقوقی و افراد حقیقی جهت درج در این کتاب و تسهیلات ویژه اعضای حقوقی جامعه متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک در گام نخست برای بهره‌برداری در اختیار کلیه مخاطبان مرتبط اعم از نهادها، وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و … قرار خواهد گرفت. در گام دوم، این کتاب به زبان‌های انگلیسی، عربی و روسی ترجمه و جهت معرفی شرکت‌های ایرانی به بازارهای هدفِ خارجی توزیع خواهد شد.  geomatics24@


نوشته شده توسط:نویسنده - 93 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها: