نشست هم‌اندیشی کمیته‌های تخصصی جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران

دسته: اخبار , دسته‌بندی نشده , گزارش های تصویری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۵ دی ۱۳۹۷

 نشست هم‌اندیشی کمیته‌های تخصصی جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران برگزار شد

➕جامعه صنفی مهندسان نقشه بردار ایران به‌عنوان یک تشکل غیردولتی و مردم‌نهاد با بیش از چهل سال سابقه فعالیت در حوزه‌های عمران و آبادانی در سطح کشور، و با اتکا به اعضای متخصص خود در سطح شعبات استان‌های مازندران، خوزستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، همدان، لرستان، کردستان، البرز و کرمان و با ساختار سازمانی متشکل از ۱۲ کمیته تخصصی در امور تحقیق و توسعه در حوزه‌های صنفی و تخصصی در راستای دستیابی به اهداف و اجرای کامل آیین‌نامه‌های اجرایی و اهداف تعریف شده در اساسنامه تلاش کرده است.

➕هیات مدیره دوره سیزدهم جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران، با نگاهی نو در جهت هم‌افزایی توانمندی‌های متخصصین رشته مهندسی نقشه‌برداری و سایر حوزه‌های علوم ژئوماتیک و در راستای ارتباط مستقیم هیات مدیره با اعضای کمیته‌های تخصصی، نشست هم‌اندیشی فی‌مابین ارکان جامعه با طرح برنامه‌های پیش روی جامعه و ارائه گزارش عملکرد کمیته‌های تخصصی و طرح مشکلات و چالش‌های کمیته‌ها را عصر سه‌شنبه مورخ ۴ دی‌ماه برگزار کرد.

➕در آغاز نشست آقای مهندس مؤمنی مقدم، رئیس هیأت مدیره جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران ضمن خیرمقدم به حاضرین، گزارشی از اهم فعالیت‌های جامعه طی سال گذشته ارائه کرد و بر اهمیت حضور پررنگ‌تر کمیته‌های تخصصی جامعه در فعالیتهای صنفی و برنامه‌های آتی به ویژه حضور فعال در نخستین نمایشگاه بین‌المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری و شهر هوشمند تاکید کرد؛ لازم به ذکر است که این نمایشگاه روزهای ۲۳ الی ۲۵ام دی ماه سال جاری در مصلای امام خمینی تهران برگزار می‌شود.

➕ادامه نشست به استماع گزارش عملکرد هر یک از کمیته‌های تخصصی جامعه و بررسی چالش‌های آنها گذشت.

➕لازم به ذکر است که در این مراسم برای نخستین بار اعضای کمیته دانشجویی جامعه که به تازگی تاسیس شده، حضور پررنگی داشته و از اهداف تشکیل این کمیته و دغدغه‌های دانشجویان این رشته صحبت کردند.

➕همچنین در این نشست از مرحوم مهندس اسماعیل توتونچی، استاد و پیشکسوت رشته مهندسی نقشه‌برداری که به تازگی دار فانی را وداع گفتند، یاد شد و فاتحه‌ای برای مرحوم قرائت گردید.

➕در حاشیه این نشست، جناب آقای دکتر مالیان مراتب قدردانی پروفسور آندریاس گئورگوپولوس، رئیس کمیته بین‌المللی مستندنگاری و همچنین دانشگاه شهید رجایی را از مشارکت و حمایت جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران از نخستین همایش ملی مستندنگاری میراث طبیعی و فرهنگی که اسفندماه ۹۶ برگزار شده بود را با اهدای تندیس و لوح سپاس‌نامه این همایش ملی اعلام نمودند.

➕ضمنا دکتر مالیان، نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در کمیته بین‌المللی مستندنگاری از برگزاری دومین همایش ملی مستندنگاری میراث طبیعی و فرهنگی در اسفندماه سال جاری خبردادند.

➕در پایان این نشست صمیمی، مومنی مقدم، ضمن اهدای الواح احکام اعضای کمیته‌های تخصصی و رونمایی از جدیدترین نسخه آئین‌نامه تشکیل و برگزاری جلسات کمیته‌های تخصصی، بر تداوم برگزاری این جلسات در جهت پیشبرد اهداف جامعه در همه ابعاد آموزشی، فنی و حرفه‌ای تاکید کردند.

🔘گزارش تصویریر از صحبت های نمایندگان کمیته های تخصصی جامعه :

 

 

 


نوشته شده توسط:نویسنده - 114 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها: