نشست مشترک کمیسیون تخصصی نقشه برداری استان تهران و شورای مرکزی

دسته: دسته‌بندی نشده , گزارش های تصویری
بدون دیدگاه
دوشنبه - 2 دسامبر 2019

♦نشست مشترک کمیسیون تخصصی نقشه برداری استان تهران و شورای مرکزی برگزار شد

جلسه مشترک کمیسیون تخصصی نقشه برداری استان تهران و شورای مرکزی روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه به میزبانی استان تهران در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

این جلسه با حضور هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون تخصصی نقشه برداری استان تهران و شورای مرکزی و نائب رئیس اول سازمان تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس امیر کریمی، رئیس هیأت رئیسه کمیسیون نقشه برداری استان تهران ضمن خوش آمد گویی به مدعوین، با اشاره به فراز و نشیب های زیاد در رشته نقشه برداری هدف از تشکیل این نشست را فراهم کردن بسترهای لازم به منظور استفاده از تمام توان متخصصین ذیصلاح نقشه برداری در پروژه های ساختمان و نیز تبادل نظر و تصمیم گیری و بررسی راهکارهای گسترش دامنه فعالیت مهندسان نقشه بردار عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان و هماهنگی بین نظام مهندسی ساختمان استانها در بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی ساختمان این رشته عنوان نمود.

کریمی در ادامه یادآور شد که هیأت رئیسه کمیسیون تمام تلاش خود را برای ارتقای جایگاه مهندسی نقشه برداری با الزام استفاده از خدمات آنان در کنار سایر رشته ها معطوف نموده است.

در این نشست، اعضای کمیسیون تخصصی نقشه‌برداری سازمان ضمن تأکید بر توجه به خدمات مهندسی رشته های هفت گانه ساختمان، به صورت ویژه به مشکلات معیشتی مهندسان نقشه‌‌بردار عضو این سازمان ناشی از عدم افزایش تعرفه در حوزه تهیه نقشه‌های تفکیکی آپارتمانها ، استفاده از خدمات مهندسان فوق مطابق شرح خدمات مصوب در صنعت ساختمان، تدوین تعرفه خدمات رشته نقشه برداری پرداختند.

در ادامه مهندس احمد اسدی عضو علی البدل شورای مرکزی دوره هفتم ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای مهندس مومنی مقدم نائب رئیس سازمان و سایر همکاران در جهت پیگیری و برپایی این چنین جلساتی موانع موجود و حمایت ویژه ایشان از جامعه نقشه برداران، موضوع شرح خدمات و تعرفه خدمات مهندسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در همین راستا به ارائه گزارش پرداخت.

وی در ادامه افزود : با تلاش‌ها و پیگیری های مستمر شورای مرکزی درخصوص تعرفه خدمات مهندسی، موانع تا حصول نتیجه ادامه یافت و خوشبختانه در ابتدای سال ۹۷ به تدوین شرح خدمات رشته های هفت گانه ساختمان منجر شد که طی یک نامه رسمی به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد ولی در ادامه راه متاسفانه با اولولیت بندی مطرح شده بعد از تدوین و تصویب شرح خدمات، موضوع تعرفه مسکوت باقی ماند و سرانجام با جلسات متعدد و پیگیری‌های جدی و مستمر در آخر سال ۹۷ تعرفه پیشنهادی به وزارت راه و شهر سازی اعلام شد.

در همین راستا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با مشارکت یک شرکت مشاور به نام شرکت شهریگ در حال تهیه و تدوین پیش نویس مبانی قیمت گذاری تعرفه رشته های هفت گانه ساختمان می باشد که امید است با حمایت شورای مرکزی بتوان به نتایج مثبتی دست یافت. از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست مبحث دوم مقررات ملی نگهداری ساختمان و سرفصل‌های آموزشی و ظرفیت‌ها بود که باید به این موضوع هم پرداخته شود.

در خاتمه مهندس بهمن مومنی مقدم نایب رئیس اول سازمان با ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی، خاطر نشان کرد : یکی از رشته های کلیدی، زیربنایی و مادر در همه مباحث عمرانی اعم از ساختمان سازی، شهرسازی، راهسازی و سایر علوم “نقشه برداری” است. به عبارت ساده در همه پروژه های عمرانی عوامل دست اندر کار حول میخ نقشه بردار فعالیت می نمایند و در همه علوم به خصوص پروژه های عمرانی نقش رشته نقشه برداری و مهندس نقشه بردار پایه ای و انکار ناپذیر است. توجه به معیشت مهندسان و تناسب بین حق الزحمه و تعرفه با خدمات ارایه شده از دیگر موضوعات مطرح شده توسط مهندس مومنی مقدم در این جلسه بود.

وی اظهار کرد : در تکمیل خدمات این رشته، تلاش بی وقفه هیأت مدیره و کمیسیون نقشه برداری استان بوده در ارتقای جایگاه مهندسی نقشه برداری برگزاری جلسات متمادی با مدیران ارشد استان مثبت بوده است و حمایتهای حداکثری کلیه همکاران در عرضه های مختلف را نقطه عطف این مهم برشمردند.

وی در ادامه با تاکید بر شرح خدمات مهندسان نقشه بردار و تبیین مبانی آن اظهار کرد : کمیسیون نقشه برداری استان تهران آمادگی خود را جهت ارائه نتایج بررسی خود به شورای مرکزی اعلام می نماید.

در ادامه حاضران نقطه نظرات خود را در خصوص موضوعات مرتبط با شرح خدمات و مبانی تعرفه رشته نقشه برداری عنوان و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در انتها اعضای کمیسون تخصصی نقشه برداری بر تداوم برقراری این جلسات با سایر استانها و همگرایی و هماهنگی بین استانها تأکید نموده و اعلام شد که استان تهران نیز از برگزاری جلسات مشترک با سایر استانها استقبال می نماید.


نوشته شده توسط:نویسنده - 104 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۳
برچسب ها: