برگزاری جلسه مشترک سه گروه تخصصی شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری

دسته: اخبار , گزارش های تصویری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۵

   جلسه مشترک سه گروه تخصصی شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری  با حضور خانم مهندسی متقالچی رئیس هیئت مدیره جامه در روز سه شنبه مورخ 95/8/4 در ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.
در این جلسه در ابتدا مهندس حق بین دبیر اجرائی شورای مرکزی از برگزاری همایش سه جانبه نقشه برداری – شهرسازی و ترافیک در بهمن ماه سال 95 خبرداد و آن را گامی مهم در هماهنگی و همکاری بیشتر  این سه گروه تخصصی با یکدیگر دانست.

photo_2016-10-31_15-34-39آقای مهندس سمیع یوسفی در ادامه این جلسه اظهار داشت:
با همایش‏های متعدد بین رشته ایی می توان به این سه رشته کمک کرد. حضور سه گروه تخصصی در کنار هم باید از طریق همین همایش ها باشد.

دکتر صنیع زاده شهرساز از استان اصفهان اظهار داشت:
عدم برخورد صحیح با رشته های پایه ای همچون شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری ناشی از جهل و یا ناآگاهی نیست بلکه متاسفانه ریشه در عنادهای نابخردانه دارد . وی در ادامه گفت احقاق حقوق صاحبان حرفه های فوق از طریق وزارت راه وشهرسازی به نتیجه نخواهد رسید و از این پس باید موضوع را از مراجع بالاتر از قبیل مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم جمهور و حتی مقام معظم رهبری پیگیری نمائیم و در صورت نیاز سازمان های بازرسی را نیز در موضوع دخیل نمائیم.

دکتر شیران افزود:
شهرسازی و فرصت ها در جوار سیستم حمل و نقل همیشه با هم بوده اند و مشکل هم اکنون جداکردن شهرسازی از ترافیک است. اگر اصل درست باشد عارضه ها کم خواهدشد برای ارتقاء کیفیت زندگی نیاز است که شهرسازها و ترافیک و حمل و نقل باهم همکاری کنند.

دکتر علیزاده اعلام کرد:
سه رشته نقشه برداری و شهرسازها و ترافیک پهنه گر است و به اثر این سه رشته به محیط‏ زیست باید توجه کرد و در ادامه پیشنهادداد همایش با محوریت سه رشته در روز مهندسی 5 اسفند برگزار گردد.

مهندس مقدم گفت:
استفاده از خدمات 3 رشته مغفول مانده که اگر توجه میشد ارتقاء کیفیت ساخت و ساز را به همراه داشت. وی پیشنهادکرد برای هماهنگی لازم هر رشته نماینده داشته باشد و با یکدیگر نشست ماهیانه انجام دهند.

مهندس پور بزاز در ادامه گفت:
مسئله محیط زیست با بحث شهرسازی و ترافیک مرتبط است. بحث ترافیک و شهرسازی در ساختمان سازی جدید زیرزمینی است که به مهندسان ترافیک و شهرساز و نقشه بردار نیاز است

مهندس یزدانی در این جلسه به تفکر بین سه رشته نقشه برداری، ترافیک، شهرسازی اشاره کرد و نیاز به تداوم برگزاری جلسات بصورت مشترک را اعلام نمود.

مهندس رحیم اف در این جلسه پیشنهاد داد که جلسات بین رشته های با تقویم زمانی تنظیم شود و اولویت بندی بین وظایف سه رشته انجام پذیرد و اعلام کرد نیاز است تا دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان متقاعد به تأیید مباحث سه رشته شود.

مهندس مجربی گفت :
وقتی در قانون 7 رشته تدوین شده است پس نیاز به نماینده در شورای تدوین است تا وفق مقررات برای 7 رشته مبحث نگارش شود. نباید بدواً ساخت انجام پذیرد و پس از آن برای شهرسازی و حمل و نقل برنامه ریزی شود.

مهندس امکچی نیاز به تفکر جمعی برای اشتراک مقررات نقشه برداری و ترافیک و شهرسازی برای ساختمان سازی را یادآور شد و گفت وزارتخانه نیز باید متولی این کار باشد.

مهندس اسدی تأکید به اجرایی شدن بند 2 ماده 1 قانون نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان کرد و افزود با توجه به نیاز رویکرد محیطی می توان موضوع را پیگیری کرد.

مهندس وظیفه شناس به نیاز پاسخگویی کمیته تدوین به قانون تأکید کرد و درخواست کرد نماینده شورای مرکزی از این سه رشته انتخاب شود.

دکتر قناعت اعلام کرد پزشک تعهد به وسیله دارد و مسئولیتی در قبال مریض نداشته و قبل از هرگونه اقدام از مریض یا بستگان درجه یک تعهد می‏گیرد. مهندس تعهد به نتیجه دارد و لذا مسئولیت صحت عملیات طراحی و نظارت را قبل از شروع بکار پذیرفته و در هر زمان بایستی پاسخگو باشد.

مهندس حق بین در جمع بندی گفت :

هفت رشته برای ساختمان سازی لازم و ملزوم یکدیگرند چه نقطه‏ گرا و چه پهنه‏ گرا و نهایتاً موضوع مقررات ملی این سه رشته که عملیاتی نشده نیاز است انجام گیرد وی ادامه داد برای رسیدن به این هدف بیانیه مشترک تهیه شود و در آن تغییر در بافت کمیته تدوین از خواسته هاباشد. دبیر اجرایی شورای مرکزی به ضرورت تعیین نماینده برای هر سه رشته اشاره کرد و گفت بایستی نمایندگان منتخب سه رشته ماهانه تشکیل جلسه دهند و در نشست فصلی همه اعضا این سه رشته حضور یابند.


نوشته شده توسط:مدیر - 21 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۶
برچسب ها: